דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם
דורון שמעוני

דורון שמעוני

|

אזור מרכז

מדריך פסיכומטרי

שם המדריך
דורון שמעוני

מה באקדמיה מדבר אליך?
אני בוגר לימודי פיזיותרפיה. מדובר בלימודים עמוסים מאוד לאורך כל 4 השנים של התואר. מה שעזר לי לשרוד את התואר היתה העובדה שגוף האדם על שלל מערכותיו והתהליכים שקורים בו פשוט מרתקים מבחינתי. זה וכמובן קורס בתורת העיסוי בשנה ב' בימי ראשון.. אין כמו לפתוח שבוע לימודים עמוס בשעתיים של עיסוי מרגיע (:

מה משך אותך להדרכת פסיכומטרי?
האפשרות לתת לתלמידים משהו ממני, ולדעת שמה שאני נותן יכול להשפיע באופן כל כך עמוק על העתיד שלהם.
הטלפון מתלמיד אחרי פסיכומטרי שמודיע שהוא קיבל את הציון שהוא רצה, או לפגוש תלמידים שלי באוניברסיטה – אין הרבה דברים שיכולים להשתוות לתחושה שזה גורם לי באותו הרגע.

בזמנך הפנוי…
מבשל לאשתי/מנגן על חשמלית/חולם לשדר את החדשות ברדיו.

המקרה הכי הזוי שנתקלת בו כשלימדת לפסיכומטרי?
בקורס מותאם ללקויי למידה, שלימדתי ברמת השרון, היתה תלמידה עם חרדת בחינות כל כך קשה שלקח כמה וכמה סימולציות עד שהיא הצליחה לסיים סימולציה שלמה מבלי להישבר. מעבר לכך היא חשבה שהלך לה כל כך גרוע עד שהיא לא העיזה לבדוק מה היו הציונים שלה בסימולציה!
לאחר לא מעט שיחות ועידוד היא העיזה לבדוק את הסימולציה האחרונה שהיא עשתה רק כדי לגלות שהיא הגיעה לציון שהיה גבוה ביותר מ-100 נקודות מהציון שלו היא הייתה זקוקה…וכך היא גם קיבלה במבחן.

איזה טיפ יש לך לתלמיד פסיכומטרי מתחיל?
"כשעובדים – עובדים, כשנחים – נחים".
הקורס קצר ממה שנדמה וחשוב מאוד לנצל היטב כל שעה! ולכן בזמן הלימוד להכין מראש קצת שתיה ונשנושים ולהרחיק כל גורם מסיח – פלאפון, פייסבוק, טלוויזיה וכו'.
מצד שני – חשוב מאוד להגדיר מראש מתי עושים הפסקה כדי שלא להפוך את היום לגוש ענקי של לימודים עם הסחות, ובהפסקות לעשות את כל מה שלא לימודים.
בהצלחה!

הייתם תלמידים שלי? אשמח אם תרשמו עלי חוות דעת

* שדה מילוי חובה

x
ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden