דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם
דניאל בוכנר - בוגר קורס פסיכומטרידניאל בוכנר - בוגר קורס פסיכומטרי

איך ללמוד ביעילות לפסיכומטרי?

אסטרטגיות למידה, מיומנויות למידה או במילים אחרות – איך לומדים ביעילות למבחן פסיכומטרי

כדי להשיג את המיטב מקורס פסיכומטרי, צריך גם ללמוד בבית. הרבה. שעורי הבית בקורס פסיכומטרי הם רבים, ולעתים הלמידה העצמית שנדרשת בקורס, רבה יותר מכל דרישה שהייתה מאיתנו לפני כן. לפעמים במהלך הקורס מגלים שדרכי הלמידה שהיינו רגילים אליהן לפני הקורס הפסיכומטרי והיו טובות מספיק בתיכון, כבר לא טובות מספיק, ועכשיו הן גובות מאיתנו מחירים: הגב כואב, העיניים מתעייפות, והריכוז שלנו נפגע. אין לנו כוח להמשיך ללמוד, אבל החומר עוד רב ומצטבר על השולחן… מה עושים?

חשוב להבין שלא רק כמות הלימודים משפיעה, אלא גם האיכות. אי אפשר להמציא עוד שעות ביממה, אבל אפשר לנצל את השעות הקיימות ביעילות רבה יותר, אם מקפידים על הרגלי הלמידה הנכונים והמתאימים לכם ביותר. משום כך, הכנו עבורכם שני קבצי המלצות קצרים, לתכנון סביבת הלמידה הנכונה ולעבודה עצמית לקראת מבחן פסיכומטרי.

פסיכומטרי בסמרט פון
רוצה ללמוד בצורה נכונה ויעילה ולהצליח יותר?
שלח פרטים ויועץ לימודים שלנו יסביר לך איך עושים את זה ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

x

טיפים לתכנון סביבת הלמידה הנכונה: להכין את הקרקע – המקום בו לומדים

לכל אחד מאיתנו הרגלי למידה שצברנו במשך השנים. יש אנשים שלומדים רק על הרצפה עם הרגליים על המיטה, יש אנשים שלומדים בדשא, יש אנשים שרגילים לסביבה סואנת ורועשת ויש שמורגלים בלמידה בשקט מוחלט. יחד עם זאת, עצם העובדה שאנחנו רגילים למשהו מסוים- לא אומרת שזהו באמת הדבר שהכי טוב בעבורנו. כשמעבירים שעות רבות בתנוחה לא טובה, השרירים בגופנו מתאמצים פי כמה מהרצוי, ובסופו של דבר המתיחות ועייפות השרירים מאלצת אותנו להפסיק ללמוד מוקדם יותר. לרוב האנשים עדיף ללמוד בחדר עם שולחן וכיסא נוח לישיבה ממושכת. כדאי שהשולחן יהיה פנוי מערימות גירויים מסיחי דעת, ושיהיה בו מספיק מקום להניח את כל הדרוש ללימודים.

 

פסיכומטרי בסמרט פון
רוצה שגם בשבילך הפסיכומטרי יהיה אי.זי?

לחץ כאן ונעזור לך לצאת לדרך!

רמת הרעש הרצויה משתנה מאדם לאדם

לרוב האנשים קשה להתרכז עם רעש מסביבם. במיוחד כאשר זהו רעש הדורש תשומת לב. כל עוד הרעש מהווה "רעש לבן", גירוי סביבתי שאינו מצריך מאיתנו עיבוד או תגובה – זה בסדר. אבל כאשר אנחנו מוצאים את עצמנו מקשיבים יותר מדי לדיבורים בתוכנית הרדיו / טלוויזיה, או רוקדים עם המוזיקה, זה כבר מצב שאינו רצוי. גם הקיצוניות השנייה אינה אופטימלית. שקט מוחלט גורם לאנשים רבים גירוי מפריע בפני עצמו, ולרוב האנשים לא מתאים ללמוד למשל עם אטמי אוזניים.

 

לימודי פסיכומטרי
הידעת?

אנלוגיות הן המפתח לקבלה לאקדמיה. אנחנו דואגים לך… אפליקציית אנלוגיות במתנה!

"לראות את האור"

רובנו לא מודעים לכך, אך גם לרמת התאורה בה אנו לומדים, ישנה השפעה על מידת העייפות והריכוז שלנו. תאורה חזקה מדי עשויה לעייף את העיניים שלנו, בדיוק כשם שתאורה שאינה מספקת מאמצת ומתישה את העין. התוצאה מוכרת לכולם: זה מתחיל במצמוצים ועפעופים תכופים שהולכים ומתארכים ומסתיים ב"ניקוּרים" אקראיים ואף הירדמוּת מוחלטת.
לכן, בכל הקשור להכנת סביבת הלמידה, דרך המלך היא ניסוי וטעייה. מכיוון שמידת הרגישות של כל אדם היא שונה (לרעש, לתנוחה, לתאורה), מומלץ לנסות ולבדוק באילו תנאים אתם מתפקדים בצורה הטובה ביותר; לשפר את הטעוּן שיפור ולשמר את התנאים המוצלחים.

לחצו לקריאת המשך המאמר – מיומנויות למידה לפסיכומטרי.

ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden