דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם
דבורה פרנקל בוגרת קורס פסיכומטרידבורה פרנקל בוגרת קורס פסיכומטרי

מבחן אמי"ר

מהו מבחן אמיר?

בקצרה – מבחן אמי"ר הוא הפתרון המהיר לפטור מלימודי אנגלית באקדמיה.

כדי להצליח באקדמיה צריך לקרוא מאמרים באנגלית (לא מעט מהם). מבחן אמיר הוא הכלי של האקדמיה לבחון את רמת האנגלית של המועמד. ההנחה היא שמי שלא עומד ברמה המינימלית שקבעו, עוד לא יכול ללמוד באקדמיה. בנוסף, עד שתסיימו את האקדמיה…צריכים להגיע לרמה הגבוהה ביותר… רמת הפטור.

מה ההגדרה הרשמית של מבחן אמי"ר?

"בחינת המיון לרמות באנגלית (אמי"ר – אנגלית מיון רמות) נועדה לאפשר למוסדות הלימוד לעמוד על רמת ידיעותיו של המועמד בשפה האנגלית, כדי שיהיה אפשר לשבץ אותו בקורסי חובה באנגלית או לפטור אותו מהם. הבחינה בודקת שליטה סבילה בשפה האנגלית ברמה אקדמית, כפי שהיא באה לידי ביטוי בקריאת קטעי טקסט והבנתם."

פסיכומטרי בסמרט פון
רוצה ללמוד אנגלית בדרך מהנה וחוייתית?
שלח פרטים ויועצי הלימודים שלנו יראו לך איך לעשות את זה ב-E.Z 🙂

מה מעניין אותך ללמוד?

x

כן, זוהי ההגדרה הרשמית למה שנקרא "מבחן אמיר" והיא מכילה בתוכה בעצם את מהות הבחינה כולה. מבחן אמיר הוא מבחן אותו כותב המרכז הארצי לבחינות והערכה בשביל מוסדות הלימוד האקדמאיים, כדי לאפשר לאותם מוסדות לקבל הערכה על רמת האנגלית ההתחלתית של המבקש ללמוד אצלם.

כידוע, כמעט כל הלימודים לתואר אקדמי מכילים בתוכם התמודדות עם טקסטים באנגלית: במאמרים, ספרים ולעיתים ישנם אפילו קורסים שלמים בשפה האנגלית. על-כן, המרכז הארצי לבחינות והערכה יצר מדד ושמו מבחן אמיר. הציון באותו מבחן אמיר נותן מושג למוסדות השונים האם התלמיד המבקש ללמוד בהם צריך במהלך תחילת התואר לימודי אנגלית, כדי להשלים את הפער לקראת המשך הלימודים (ואם כן כמה קורסי רמות באנגלית עליו לעבור), או שהוא פטור מכך.
בדיוק בשביל תלמידים שאין להם זמן לקורסי רמות באנגלית יש קורס אמיר שאנחנו מלמדים באוניברסיטאות שונות. במטרה לעזור למי שרוצה להגיע מוכן לאותו מבחן אמיר.

פסיכומטרי בסמרט פון
רוצה שגם בשבילך הפסיכומטרי יהיה אי.זי?

לחץ כאן ונעזור לך לצאת לדרך!

מהי שליטה סבילה באנגלית, מה מבחן אמיר בעצם בודק?

מבחן אמיר הינו הדרך האקדמית לומר, שבוחנים אך ורק על הבנת הנקרא ואוצר המילים, ולא על כתיבה ומענה תשובות פתוחות (כמו שאנו מכירים מהתיכון). הבחינה לא בודקת האם התלמיד יודע לנסח שאלות wh או לדעת past perfect, אלא מהי מידת ההצלחה שלו בהתמודדות עם משפטים, מילים וטקסטים באנגלית ברמה אקדמית ממוצעת.

לימודי פסיכומטרי
הידעת?

אנלוגיות הן המפתח לקבלה לאקדמיה. אנחנו דואגים לך… אפליקציית אנלוגיות במתנה!

מבחן אמיר – המוסד קובע את משמעות הציון

זהו דגש חשוב הנובע מההגדרה וממהות הבחינה. אמנם נרשמים למועד מבחן אמיר דרך המרכז הארצי לבחינות והערכה. את מיקום ותאריך מבחן אמיר המרכז הארצי קובע. המרכז הארצי הוא זה שכותב את הרכבו של מבחן אמיר ומחשב את הציון. אבל… הציון המתקבל בסוף הוא קריטריון גולמי, אשר אותו יציג התלמיד למוסד הלימודים בו ירצה ללמוד, ומוסד הלימודים, לפי הגדרותיו שלו, יחליט מהי רמת האנגלית של התלמיד ולכמה קורסי השלמות יזדקק אותו תלמיד כדי לקבל פטור באנגלית.

כלומר יכול להיות שתלמיד עם ציון מסוים אחרי מבחן אמיר ינסה להתקבל לשני מוסדות שונים, והמצב הבא יתרחש: באחד המוסדות דרוש לו רק קורס אחד באנגלית, ואילו, עם אותו ציון, במוסד אחר ידרשו לו שלושה קורסים. הדירוג לרמת האנגלית (זהו שמו של המבחן, זוכרים?) בעצם מתבצע ע"י המוסדות האקדמיים ולא ע"י המרכז הארצי לבחינות והערכה וחשוב לברר עם המוסד אליו תרצו להתקבל מהן דרישותיו לאנגלית לתואר אותו תרצו ללמוד.

ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden