דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם
בוגרת קורס פסיכומטרי דנה גלעדבוגרת קורס פסיכומטרי - דנה גלעד

מה בודק המבחן הפסיכומטרי

המבחן הפסיכומטרי מחובר ע"י "המרכז הארצי לבחינות ולהערכה" ומהווה רף קבלה בכניסה לאוניברסיטאות. המבחן אינו בא לבחון אינטליגנציה, אלא את סיכויי ההצלחה של הנבחן בלימודים אקדמיים.

רבים מתחילים את לימודי הפסיכומטרי ממורמרים מכך שעליהם לגשת לבחינה זו. זוהי טעות – הבחינה הפסיכומטרית היא הזדמנות לכל מי שלא לקח את לימודיו התיכוניים ברצינות מספקת.

רבים מאיתנו בחרו בימי התיכון ללכת לים במקום "לשבת על הספרים". לבחינה הפסיכומטרית צריך ללמוד רק חודשים ספורים (תקופה מזערית ביחס להכנה לבגרויות) ואפשר לקבל ציון שיפצה על הבגרויות, או ישפר את הציון המתואם (ציון מתואם הוא השילוב של ציוני הבגרויות וציון פסיכומטרי שאותו האוניברסיטאות והמכללות דורשות).

בניגוד למה שרבים טוענים, מבחן פסיכומטרי בודק בצורה יעילה ומושכלת את סיכויי ההצלחה של הנבחנים בלימודים אקדמיים:

פסיכומטרי בסמרט פון
רוצה לפתוח לעצמך דלתות לעתיד עם ציון פסיכומטרי גבוה?
שלח פרטים ויועצי הלימודים שלנו יחזרו אלייך

מה מעניין אותך ללמוד?

x

מה הפסיכומטרי בודק בפרקי האנגלית?

פרקי האנגלית במבחן בוחנים את יכולת הבנת הנקרא ואת רמת אוצר המילים. יכולות אלה קובעות את ההתמודדות של סטודנט עם חומר העזר שעליו לקרוא באנגלית (בכל תואר באוניברסיטה צריך ללמוד מאמרים רבים באנגלית).

מה הפסיכומטרי בודק בפרקי חשיבה כמותית?

פרקי חשיבה כמותית במבחן בוחנים יכולת חשיבה אנליטית. חשיבה זו נחוצה גם בתארים ריאליים (מדעי המחשב, הנדסה ועוד) וגם בתארים הומניים (משפטים, פסיכולוגיה ועוד). אם היו נותנים לנו את פרקי החשיבה הכמותית ללא מגבלת זמן…זה היה הרבה יותר פשוט. דווקא בגלל מגבלת הזמן החריפה..אפשר להבדיל בין מי שיודע לזהות, לסווג ולפצח כל שאלה במהירות, לבין מי שאין לו את שיטת החשיבה המתאימה להצלחה בפרקים הללו.

מה הפסיכומטרי בודק בפרקי חשיבה מילולית?

פרקי חשיבה מילולית במבחן בוחנים את יכולת השינון, יכולת ההבעה בכתב (מאז שנוספה מטלת הכתיבה למבחן), את יכולת הבנת הנקרא וכן יכולת פתרון בעיות היגיון, המצריכות יכולת עבודה שיטתית.

כל היכולות האלה יקבעו רבות לגבי סיכויי ההצלחה שלך באוניברסיטה (הרי בכל תואר יש חומר שצריך לשנן וקטעים שצריך להבין).
המבחן הפסיכומטרי הוא כלי סינון בקבלה לתואר. הוא קיים, כי אין מספיק מקומות באוניברסיטאות כדי לענות על הביקוש. אם לא היה מבחן פסיכומטרי, עדיין לא היו מתקבלים יותר מועמדים לאקדמיה (כי כמות המקומות לא גדלה).

כדאי לכם להתחיל את לימודיכם עם ההבנה שהבחינה לא נועדה למרר את חייכם, אלא לבחון את סיכויי ההצלחה שלכם באוניברסיטה. אם תלמדו למבחן פסיכומטרי, כפי שצריך, הוא ישפר משמעותית את סיכויי קבלתכם להשכלה גבוהה ויכול לפצות על תקופה בתיכון שבה התמקדתם בדברים שהם…לא בהכרח היו הלימודים.

פסיכומטרי בסמרט פון
הידעת?

אנלוגיות הן המפתח לקבלה לאקדמיה. אנחנו דואגים לכם…

קבלו אפליקציית אנלוגיות במתנה!

ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden