דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם
דרור אוחנה - בוגר קורס פסיכומטרידרור אוחנה - בוגר קורס פסיכומטרי

התאמות בפסיכומטרי

שגיאות נפוצות

שגיאה נפוצה מספר 3 – קיבלתי התאמות בפסיכומטרי! המרכז הארצי יגלה לי את כל מה שאני צריך לדעת

כל תלמיד שמאשרים לו את המפע"ם (מבחן פסיכומטרי על מחשב) מקבל גישה למבחן ממוחשב של המרכז הארצי. מדובר על מבחן מיושן שאמור להציג בפניכם את הבחינה המותאמת.

הבעיה היא שהמבחן הזה אינו עדכני, לא מבחינת השאלות שבו ולא מבחינת הזמנים לשאלה שמופיעים בו ולמעשה היו לנו תלמידים שאמרו שהוא עשה להם יותר רע, מאשר טוב. בדיוק מהסיבה הזו, השקענו משאבים אדירים בפיתוח מערכת סימולציות של המפע"ם, כדי שתלמידי הקורס, ידעו בדיוק למה לצפות במבחן.

להיבחן בפסיכומטרי בתנאים מותאמים זה לא מספיק

מה שאנחנו עושים בבחינה, זה בדיוק מה שהתאמנו עליו בשיעורי הבית וזה תלוי בצורה ישירה באופן שבו למדנו את החומר בשיעור. ולכן, מי שמתכוון לגשת לבחינה מותאמת, מתוך היכרות עם עצמו והבנת הקשיים האובייקטיביים בהם הוא נתקל, חשוב שיבחר בקורס שמכין אותו בצורה הטובה ביותר לבחינה המותאמת – קורס פסיכומטרי מותאם ללקויי למידה שלנו.

אפשר לקחת כדוגמה מצויינת את גל הר-ים, שלמד בקורס המותאם שלנו ללקויי למידה. גל כבר נבחן בעבר בבחינה מותאמת וקיבל 650, ציון טוב מאוד. עם זאת, גל הבין שכדי להיות מוכן בצורה הטובה ביותר לבחינה המותאמת, עליו ללמוד בקורס המותאם לצרכיו; במסגרת שתיתן ביטוי לחוזקות שלו ופתרון לחולשות שלו.

בסיום הקורס המותאם בו השתתף, גל ניגש לבחינה וקיבל ציון מעולה – 741!!

פסיכומטרי בסמרט פון
רוצים לדעת אם אתם זכאים להתאמות והקלות בפסיכומטרי?
שלחו פרטים והיועצים שלנו יעזרו להפוך את זה להרבה יותר E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

x

שגיאה נפוצה מספר 4 -אם לא קיבלתי התאמות, אין טעם ללמוד פסיכומטרי בקורס מותאם ללקויי למידה

לקות למידה מקשה עלינו בתהליך הבחינה, אבל היא מקשה עלינו בתהליך הלמידה וההפנמה של החומר אפילו יותר.

תלמיד עם ADD או ADHD חשוב מאוד שילמד בליווי מצגות למידה, בקבוצות קטנות. חשוב שהלמידה אצלו תהיה במנות שמקלות על הריכוז ושיהיו עזרים כמו דפי סיכום שיעור ומשחקי למידה…גם אם בבחינה עצמה לא קיבל כל התאמה.

תלמידים לקויי למידה יכולים לפרוח אצל מורים שיודעים לעבוד עם תלמידים לקויי למידה וזו נקודה משמעותית…גם אם התלמיד לא קיבל התאמות במבחן הפסיכומטרי עצמו. גם אם לא קיבלת התאמות בבחינה, אל תוותר על קורס שמתאים לך ולדרך שבה אתה לומד.

שגיאה נפוצה מספר 5 – התאמות בפסיכומטרי הן בוודאי המענה ל"תפילותינו"

ההתאמות אכן אמורות לסייע, אבל…ההתאמה הנפוצה ביותר במבחן פסיכומטרי היא מבחן ממוחשב ויש תלמידים שלהיבחן על מחשב בכלל לא מתאים להם. לא לקבל התאמות במבחן, זה לא בהכרח אסון וחשוב גם את זה לדעת.

שגיאה נפוצה מספר 6 – לקויי למידה לא יכולים לככב בפסיכומטרי ועדיף שימצאו מסלולים "עוקפי" פסיכומטרי

לאורך השנים לימדנו אלפי תלמידים עם לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, הן בקורסים מותאמים והן בקורסים רגילים ויש לנו בשורות טובות בשבילכם. לקויי למידה יכולים להצליח בפסיכומטרי ואפילו בגדול! במסלול הייעודי שלנו ללקויי למידה רבים הם התלמידים ששיפרו ביותר מ-150 נקודות ביחס לציון פסיכומטרי קודם שהיה להם.

תלמידים כמו שחר כהן, אשר קיבל 789, אמנם לא מייצגים את הרוב, אבל הם כן ממחישים שאין תקרת זכוכית ושגם לקויי למידה, שזוכים להכנה נכונה יכולים לקבל ציוני פסיכומטרי מעוררי השתאות.
לאורך השנים הללו, היו לנו לא מעט לקויי למידה שקיבלו למעלה מ-700 ואפילו למעלה מ-750.
כמובן שגם היו לצידם תלמידים שקיבלו ציונים "פחות מרשימים", אבל זה לא משהו שייחודי ללקויי למידה.

מה שחשוב שתבינו הוא שאין תקרת זכוכית! גם לקויי למידה יכולים להצליח בפסיכומטרי וחבל שתוותרו על החלום שלכם, פשוט כי אתם מפחדים ממבחן פסיכומטרי.

אז שתהיה לכולכם בחינה מותאמת (או לא), הכי מוצלחת שאפשר!

ואם אנחנו יכולים לעזור, בשמחה.

ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden