דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם
ניב פקר, בוגר קורס איזי ווי פסיכומטריניב פקר בוגר קורס פסיכומטרי שלנו

מפע"ם (מבחן פסיכומטרי על מחשב)

איך להתכונן אם עוד לא קיבלתי את ההתאמות ועוד לא אושר לי מפע"ם?

נבחנים שמגישים בקשה להתאמות לא בהכרח מקבלים את מבוקשם. בשל סיבה זו, חשוב להגיש את הבקשה זמן רב מראש ועד לקבלתה/דחייתה להתכונן למבחן כאילו שלא קיבלתם את ההתאמות ואישור למפע"ם.

בהקשר של גיאומטריה ותרשימים למשל (40% – 45% מכל פרק כמותי) מומלץ לבצע את השרטוטים על דף טיוטה ולא על הדף המקורי. בדרך זו, במידה ותקבלו את האישור למפע"ם, כבר תהיו רגילים שאי אפשר לשרטט על המקור (הרי לא ניתן לשרטט על המחשב). אם לא קיבלתם את ההתאמה, תוכלו לעבור לשרטט על המקור ותרגישו הקלה מסויימת שתחזק אתכם לקראת המבחן.

דגשים לניהול זמן במפע"ם

השאלות הראשונות בכל פרק במפע"ם

ייחוד בחינת המפע"ם הוא בין היתר בכך שהיא מתאימה את עצמה לנבחן. היא מתחילה בשאלות ברמת קושי "בינונית" ומתקדמת בהתאם להצלחת הנבחן. הצלחה בשאלות אלו יוביל לשאלות קשות יותר המזכות בניקוד רב יותר. המשמעות – חשוב להתרכז, ולנצל את מלוא הזמן בייחוד בשאלות הראשונות, כי הן מתוות את יתרת הפרק ואת הציון שניתן לקבל בו.

פסיכומטרי בסמרט פון
רוצה עזרה בקבלת התאמות בבחינה?
שלח פרטים ויועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור 🙂

מה מעניין אותך ללמוד?

x

פרק שלם

במפע"ם הזמן הוא בעבור שאלה נתונה ולא בעבור פרק שלם. כלומר ניהול הזמן הוא בעבור שאלה ולא בעבור פרק שלם. בניגוד למבחן רגיל, במפע"ם אין טעם למהר עם שאלה קלה, כי זה לא יתן לנו זמן נוסף בעבור שאלה קשה בהמשך.

שאלה

רצוי לסמן את התשובה הנכונה ברגע שהגעתם אליה, בכדי שלא יהיה מצב שתשכחו לסמן תשובה. ניתן לראות את הזמן המדוייק שמוקצב לכל שאלה בבחינות המפע"ם שפיתחנו בעבור תלמידי הקורס.

מסכי ההסבר במפע"ם

מסכים אלו הם למעשה ללא הגבלת זמן ולכן הם ההזדמנות להפסקה. מומלץ לנצל הפוגות אלו להפסקות שירותים, אוכל (רצוי פירות יבשים ולאו דווקא שוקולד שנותן אנרגיה מיידית, אך מוביל לירידת אנרגיה לאחר מכן). המפע"ם בהחלט יכול להיות מבחן מעייף ולכן ההפסקות האלו יכולות לרענן ומאוד לעזור.

אין חזרה לשאלה קודמת

במפע"ם לא ניתן לחזור לשאלות קודמות וזו עוד דרך לומר "תקדישו את כל מה שניתן בשאלה, בזמן השאלה". זהו דבר די מתיש להקדיש זמן רב גם לשאלות "קלילות" יותר ולכן רצוי לתרגל את זה כבר בסימולציות.

סימולציות כאמצעי לשיפור ניהול הזמנים

כפי שכבר אמרנו, רצוי להקדיש את מירב הזמן האפשרי לכל שאלה ולבדוק אותה מכמה זוויות. המלצה זו אינה גורפת, היות ויש תלמידים שבדיקות אלה "יתישו" אותם. אם למשל תראו בסימולציות שאחרי 4 שעות הריכוז שלכם צונח, אז תוכלו להתייעץ עם המדריך, כיצד להבטיח שבמבחן האמיתי תסיימו אותו ב- 4 שעות. לפני המבחן האמיתי קריטי לתרגל סדרת סימולציות מפע"ם. בדרך זו גם תכירו את עצמכם טוב יותר ותדעו מהו ניהול הזמן המומלץ וגם תתרגלו להקדיש זמן רב לכל שאלה. ככל שתתרגלו זאת יותר, תוכלו גם במבחן האמיתי להתרכז לאורך זמן רב יותר.

תלמידי EZ WAY פסיכומטרי מתרגלים סדרת בחינות מפע"ם המדמות היטב את המבחן ומספקות בתום המבחן חיווי דיאגנוסטי מלא לתלמיד על ביצועיו במבחן והמלצות להמשך.

הפרעות לריכוז

תקלות טכניות – הדבר אינו שכיח, אך ייתכנו תקלות טכניות (וכבר שמענו על מספר תקלות כאלה). הבחינה תמשיך לכם, לאחר אתחול מאותה הנקודה ואין סיבה להתרגש או להילחץ היות והקושי הטכני לא ישפיע על הציון שלכם.

הפרעות סביבתיות – אתם תהיו בסביבה רגועה ושקטה יחסית, אך לא מבודדת לחלוטין. המשמעות היא שייתכנו הפרעות ואנשים סביבכם שיקומו, ילכו ויחזרו. תדעו זאת מראש ויהיה לכם יותר קל להתמודד עם ההפרעות הללו.

סיכום

מכלול הטיפים והטכניקות לסייע לתלמידים לקויי למידה לצלוח את המבחן, הם כמובן לא משהו שניתן לסכם בעמוד. זהו ניסיון של שנים וכל תלמיד שלומד בקורס פסיכומטרי ללקויי למידה אצלנו מרוויח מהניסיון והמשיטה שפיתחנו להצלחה בפסיכומטרי.
הדרכנו תלמידים שעשו את המפע"ם והגיעו לציונים שאפשר לקנא בהם ובאותה מידה הדרכנו תלמידים שלא קיבלו את האישור למפע"ם ועדיין הצליחו יפה מאוד. אם לא קיבלתם את האישור למפע"ם – אל תורידו את הראש. שילוב של יכולות הנבחן, הכנה איכותית והתאמת ההדרכה לצרכי התלמיד, הם בעינינו המפתח להצלחה במבחן.

ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden