דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם
ניב פקר, בוגר קורס איזי ווי פסיכומטריניב פקר בוגר קורס פסיכומטרי שלנו

דיסלקציה בפסיכומטרי

מהי דיסלקציה וכיצד היא באה לידי ביטוי בפסיכומטרי?

דיסלקציה היא לקות למידה שמתבטאת בקושי לעבד ולנתח מידע באמצעות פעולת הקריאה.

אדם דיסלקטי יכול להיות אינטליגנטי יותר מן הממוצע ואין קשר בין הדיסלקציה לאינטליגנציה. למעשה הדיסלקציה מאובחנת ע"י הפער בין היכולות הורבליות או של ניתוח מידע שנמסר בע"פ (שהיא בטווח הנורמלי לכל הפחות) לבין יכולת עיבוד המידע שנמסר בכתב, כאשר שם בא לידי ביטוי הקושי של תלמיד דיסלקטי.

מהם הקשיים במבחן פסיכומטרי לדיסלקטים?

המבחן הפסיכומטרי הוא מבחן כתוב ואינו מבחן בעל פה. בתור שכזה, פסיכומטרי מהווה אתגר לתלמידים דיסלקטים. בנוסף לכך שיש למעלה מ-150 שאלות, יש קטעי הבנת הנקרא, שאלות רבות מלל והחל מאוקטובר 2012 אפילו ישנו חלק של חיבור בבחינה שגם מקשה על דיסלקטים בפסיכומטרי. אז האם צריך להרים ידיים ולחפש מסלול עוקף פסיכומטרי לדיסלקטים?
ממש לא. עתה ניגע בהתאמות לדיסלקטים בפסיכומטרי וכן בהתאמות נחוצות בדרך הלמידה.

פסיכומטרי בסמרט פון
רוצים לדעת אם אתם זכאים להתאמות והקלות בפסיכומטרי?
שלחו פרטים והיועצים שלנו יעזרו להפוך את זה להרבה יותר E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

x

אלו התאמות יכולים לקבל תלמידים דיסלקטים במבחן פסיכומטרי?

דיסלקטים בפסיכומטרי יכולים לקבל התאמה של מפע"ם – מבחן פסיכומטרי על מחשב. היתרון הוא כפול: ראשית, מחקרים הוכיחו שתלמידים דיסלקטים קוראים יותר בקלות תכנים ממחשב, כאשר הפונט גדול יותר או האותיות מרווחות יותר. שנית, הזמן הממוצע לשאלה במפע"ם הוא יותר מאשר כפול הזמן הממוצע לשאלה במבחן פסיכומטרי סטנדרטי. בדרך זו המפע"ם מפצה על האיטיות בקריאה ובעיבוד חומר כתוב שמהם סובלים דיסלקטים במבחן פסיכומטרי סטנדרטי.

בנוסף לכך, במבחן פסיכומטרי דיסלקטים גם יכולים לקבל הקראה. זו התאמה יחסית נדירה, אך היא קיימת ובכך למעשה עוקפים כליל את לקות הלמידה בכך שהמבחן מועבר דרך ערוצי השמע ולא רק באמצעות קריאה.

למה חשוב שתלמידים דיסלקטים ילמדו בקורס פסיכומטרי שמותאם לדיסלקטים וללקויי למידה?

דיסקלציה היא לקות למידה שבה אפשר לצמצם משמעותית את הקושי עם אימון ולימודים נכונים. המציאות היא שתלמידים דיסלקטים רבים לא משתפרים כפי שיכלו, היות והקושי הראשוני בקריאה לצד תחושת הבושה בכך שמתקשים בזה גורמים להם להרים ידיים. בקורס פסיכומטרי לדיסלקטים ולקויי למידה – אין את מרכיב הבושה. אתה נמצא בכיתה שבה כולם, כולל המדריך מבינים אותך ומבינים לליבך.

קריאת השאלות מתבצעת עם דגשים, כיצד להבין ולהפיק מה שצריך מכל שאלה בצורה שיטתית ומובנת. ישנם אימונים פרטיים שמלווים את תהליך הקורס כדי לעזור לכל תלמיד עם הקושי הספציפי שלו. הקורס מלווה במצגות מולטימדיה, כך שבנוסף לקריאת השאלה שהתלמיד עושה באופן פרטי, היא גם מומחשת לו על מסך ענק. תלמידים שאכן יקבלו התאמות במבחן כמו מפע"ם למשל, יוכלו לתרגל ובעיקר לערוך סימולציות שמדמות את המבחן (בלעדי באי.זי.ווי) וכך להגיע מוכנים למבחן האמיתי. צפו בראיון עם ניב, בוגר הקורס שלנו בעל דיסלקציה.

ניב, בוגר קורס פסיכומטרי ללקויי למידה, קיבל 766 בפסיכומטרי

"המדריך שלי כל הזמן האמין בי... מבינים אותך ומתאימים את הכל אליך. לומדים בכיתות קטנות. זה לא כמו הרצאה, זה כמו שיחה...פעם ראשונה שממש נהניתי ללמוד"


רוצים גם אתם לשבור את תקרת הזכוכית ולככב בפסיכומטרי? צרו קשר עימנו באמצעות הטופס בתחתית העמוד

ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden