דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם
דבורה פרנקל בוגרת קורס פסיכומטרידבורה פרנקל בוגרת קורס פסיכומטרי

הטבות מביטוח לאומי אם יש לך הפרעת קשב

אילו הטבות אפשר לקבל מביטוח לאומי אם יש לך הפרעות קשב?

בוגרים עם הפרעות קשב וריכוז שנקבעו להם לפחות 20% נכות רפואית, עשויים להיות זכאים לסיוע במימון לימודי תואר או מקצוע במסגרת שיקום מקצועי.

במסגרת השיקום המקצועי, מספק המוסד לביטוח לאומי סיוע כספי משמעותי:

  • שכר לימוד (עד גובה שכ"ל אוניברסיטאי), ציוד לימודי, מכשירי לימוד ושעורי עזר.
  • קורס פסיכומטרי – ניתן לקבל החזר על קורס שהחל עד שנה לפני מועד הגשת התביעה לשיקום.
  • הוצאות נסיעה – לחסרי רכב ישולמו דמי הנסיעה ללימודים על פי הוצאות הנסיעה בפועל ובהתאם לתעריפים בתחבורה הציבורית.
  • השתתפות בשכר דירה – אם מקום הלימודים מרוחק ממקום המגורים יותר מ-40 ק"מ כך שיש ללון מחוץ לבית, והלימודים הם בתכנית מלאה, תיבדק האפשרות לסיוע בשכר דירה, בהתאם לתקנות ולסכומים שנקבעו ובאישור מוקדם של פקיד השיקום.
  • שירותי תמיכה והנגשה – כגון תרגום בשפת סימנים, תמלול והקראות.
  • דמי שיקום – מדובר על קצבה חודשית של בין כמה מאות לאלפיים שקלים. דמי השיקום משולמים לזכאי לשיקום על פי החוק, הלומד לפחות 20 שעות בשבוע, או 16 שעות בשבוע, בהתאם לנסיבות.

כלומר, ניתן לקבל השתתפות במימון הוצאות הלימוד והמחייה עד לגובה של עשרות אלפי שקלים בשנה.

פסיכומטרי בסמרט פון
רוצים לדעת אם אתם זכאים להתאמות והקלות בפסיכומטרי?
שלחו פרטים והיועצים שלנו יעזרו להפוך את זה להרבה יותר E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

x

מי זכאי להטבות מביטוח לאומי?

סטודנטים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה (אוניברסיטאות ומכללות), או במסגרת קדם-אקדמית כמו מכינה, שיפור בגרויות או פסיכומטרי, אשר אובחנו כבעלי הפרעת קשב וריכוז, ונקבעה להם נכות רפואית בשיעור של לפחות 20% על-ידי ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי.

חשוב מאוד: תהליך אישור ההטבות לוקח זמן רב והחוק מגביל את מתן ההטבות רטרואקטיבית ל-12 חודשים שקדמו להגשת הבקשה. לכן חשוב להגיש את הבקשה בהקדם ואולי אפילו תקבלו מימון רטרואקטיבית על קורס הפסיכומטרי או השלמת הבגרויות.

כך, למשל, תלמידה שלנו אשר למדה אצלנו לבגרות במתמטיקה ל-4 יח"ל ופסיכומטרי מותאם ללקויי למידה, החלה את תהליך הגשת הבקשה לביטוח לאומי, במקביל לפתיחת הקורס. תוך כדי הקורס היא זומנה לוועדה רפואית ולאחר מכן לראיון אצל פקיד שיקום ובינתיים כבר הסתיים לו הקורס.

את התשובה לבקשתה התלמידה קיבלה בדיוק באותו זמן שקיבלה את הציון הפסיכומטרי, כאשר היא בכלל הייתה בעיצומו של הטיול בדרום אמריקה. אותה תלמידה שמחה מאוד לשמוע שלא רק שקיבלה את הציון שהיא צריכה כדי להתקבל ללימודי פסיכולוגיה, אלא שהיא גם תקבל מימון מלא ללימודים באוניברסיטה וקצבה חודשית. אולם ההפתעה הגדולה באמת הייתה, כאשר היא קיבלה מהביטוח הלאומי החזר על עלות הקורס הפסיכומטרי שעשתה. ולזה אנחנו קוראים סגירת מעגל!

אנו המומחים בהוראה ללקויי למידה ולבעלי הפרעת קשב

בית ספר EZ WAY הוא החלוץ בהוראת פסיכומטרי ללקויי למידה ובעלי הפרעת קשב וריכוז. אנו מלמדים את הכמות הגדולה ביותר של תלמידים לקויי למידה בכל שנה. בית ספרנו מהווה את האסמכתא המקצועיות ביותר בנושא הוראה ללקויי למידה ובעלי הפרעת קשב וריכוז.
מנכ"ל ביה"ס מייצג את זכויות לקויי הלמידה בנושא הפסיכומטרי בוועדת החינוך של הכנסת.

ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden