דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם
דניאל בוכנר - בוגר קורס פסיכומטרידניאל בוכנר - בוגר קורס פסיכומטרי

הטבות ביטוח לאומי להפרעות קשב וריכוז

איך מגישים את הבקשה להטבות מביטוח לאומי בעבור בעלי הפרעת קשב וריכוז?

אחד הדברים שאנו מצטיינים בו במדינת ישראל הוא ביורוקרטיה: לך תביא טופס צהוב ותמלא בקשה לטופס לבן שבו צריך לפרט את הפרטים האישיים שלך, תפקסס אותם למשרד, תתקשר לוודא שקיבלו, תקבל תשובה בפקס, תשלח לי מייל, לא קיבלתי את המייל, תשלח לי עוד אחד ותבוא אחרי הפסקת צהריים, היום אנחנו בשביתה. מכירים את התענוג??!

ובכן, אנחנו רוצים לעשות לכם קצת סדר בבלגן, אז הנה סדר הפעולות שעליכם לעשות כדי להגיש את הבקשה להכרה באחוזי נכות, בארבעה שלבים פשוטים:

שלב ראשון: איסוף המסמכים הנחוצים

 • בדיקת TOVA או MOXO – מבחן ממוחשב שעורכים בשני שלבים: פעם עם ריטלין ופעם בלי. המבחן בודק הימצאותה של הפרעת קשב באמצעות ההבדל בין שני שלבי המבחן.
 • אבחון דידקטי – אבחון כישורי למידה שעושים אצל מאבחנת דידקטית או פסיכולוגית חינוכית. המבחן כולל מיפוי של כל יכולות הלמידה שלכם בתחומים השונים.
 • מסמכים רפואיים המעידים על הפרעת הקשב – כל מסמך רפואי המלווה את תהליך הטיפול והאבחון שלכם לאורך השנים. כדאי להביא הרבה!!
 • תיעוד מנוירולוג או פסיכיאטר המתייחס לקיומה של הבעיה בעבר ובהווה. חוות דעת של הרופא שאבחן אתכם בעבר או כיום. חשוב שתהיה אבחנה מפורשת.

שלב איסוף המסמכים הוא למעשה השלב הכי חשוב, מכיוון שככל שתביאו יותר מסמכים ויותר תיעוד של הפרעת הקשב שלכם, כך הוועדה תשתכנע יותר בקלות ואתם תקבלו תשובה יותר מהר.

המסקנה: תשקיעו עכשיו באיסוף המסמכים ותחסכו זמן וכאב ראש אחר כך!

פסיכומטרי בסמרט פון
רוצים לדעת אם אתם זכאים להתאמות והקלות בפסיכומטרי?
שלחו פרטים והיועצים שלנו יעזרו להפוך את זה להרבה יותר E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

x

שלב שני: הגשת התביעה לביטוח לאומי

 • ממלאים את הטופס: טופס הגשת תביעה
 • את טופס התביעה והמסמכים שאספנו מגישים במחלקת שיקום בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום מגוריכם.
 • לשאלות ובירורים יש לפנות לטלפון 02-6463488

זה החלק הפשוט: באים, מוסרים, הולכים! אל תשכחו לנשק את המעטפה למזל טוב, לצאת ברגל ימין מהבית, לא לדרוך על הסדקים שבמדרכה ואם אתם רואים חתול שחור – תלטפו אותו, הוא לא אשם שהוא שחור.

שלב שלישי: ועדה רפואית

 • לאחר הגשת המסמכים אתם תזומנו לוועדה רפואית בה ייבחנו המסמכים שהגשתם ואתם תידרשו להעיד על הפרעת הקשב שלכם.
 • בהמשך לכך הועדה יכולה לקבוע לכם אחוזי נכות רפואית וכן האם זה זמני או לצמיתות.
 • במקרים מסוימים אתם עשויים להיות מוזמנים לראיון אצל פקיד תביעות.

זה מזכיר לי תלמיד שלי, שכאשר זימנו אותו לוועדה הרפואית הוא כל כך נלחץ שמיד הציף אותי בשאלות: איך להתלבש לוועדה? איך להתנהג? מה לענות להם? לעשות הצגה?

התשובה שלי אליו היתה די פשוטה: איך להתלבש? בבגדים! זו בערך העצה הכי חשובה – אל תבואו ערומים לוועדה, זה לא עושה רושם טוב ואתם עלולים לקבל הכרה במוגבלות שלא ביקשתם…

אבל ברצינות, אין צורך לעשות הצגה בוועדה. ממילא הרושם העיקרי שהם מקבלים הוא מהמסמכים שהגשתם. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבוא, להעיד על עצמכם ועל הקשיים שחוויתם במהלך כל החיים. עוד, כדאי לזכור שמדובר באנשי מקצוע שרואים עשרות מקרים ביום, ואי אפשר לעבוד עליהם. לכן פשוט תאמרו את האמת ותזכירו להם שאתם כאן כדי לקבל סיוע במהלך הלימודים האקדמיים בהם אתם כל כך רוצים להצליח.

שלב רביעי: תוצאות וערעור

 • בסיום כל הבדיקות תישלח לכם בדואר הודעה על ההחלטה בעניין תביעתכם, בצירוף דוח הוועדה הרפואית.
 • שימו לב שגם אם לא אושרה לכם קצבת נכות כללית, אתם עשויים להיות זכאים לשיקום מקצועי בעקבות קביעת נכות רפואית.
 • אם אינכם מרוצים מקביעת הועדה הרפואית, ניתן לערער עד חלוף 60 יום ממתן ההחלטה בכתב, באמצעות טופס הערעור.
 • ערעור על החלטת ועדת הערר ניתן להגיש רק בבית דין לענייני עבודה.

לא קיבלתי הטבות 🙁 כדאי לערער?

באופן כללי, כן, כדאי לערער. זה לא עולה כסף ומקסימום תקבלו שוב תשובה שלילית.
אבל צריך לזכור שכאשר מערערים על החלטת פקיד או בעל מקצוע, הערעור צריך להיות מנומק ורצוי לתמוך אותו בחומר חדש, כגון חוות דעת מרופא או אבחון מחודש.

אם ועדת הערר דחתה את הערעור שלי – שווה לערער אוטומטית?

לא בהכרח. ערעורים על החלטת ועדת הערר הם בגדר פנייה רשמית לבית המשפט, ועל מנת שיתקבלו, עליכם להציג טענה משפטית מהותית שבגינה לא התקבל הערעור שלכם. טענה כמו למשל, ששיקול הדעת של ועדת הערר היה מוטה מסיבה כלשהי. אלו כמובן דברים שקשה מאוד להוכיח, והליך שכבר עולה כסף.

האם יש עוד הטבות כספיות שבעלי הפרעות קשב זכאים להן?

דווקא כן! הורים לילדים עם לקויות למידה והפרעות קשב יכולים להיות זכאים להחזר משמעותי במס הכנסה.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

אנו המומחים בהוראה ללקויי למידה ולבעלי הפרעת קשב

בית ספר EZ WAY הוא החלוץ בהוראת פסיכומטרי ללקויי למידה ובעלי הפרעת קשב וריכוז. אנו מלמדים את הכמות הגדולה ביותר של תלמידים לקויי למידה בכל שנה. בית ספרנו מהווה את האסמכתא המקצועיות ביותר בנושא הוראה ללקויי למידה ובעלי הפרעת קשב וריכוז.
מנכ"ל ביה"ס מייצג את זכויות לקויי הלמידה בנושא הפסיכומטרי בוועדת החינוך של הכנסת.

ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden