דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם
דרור אוחנה - בוגר קורס פסיכומטרידרור אוחנה - בוגר קורס פסיכומטרי

איך להוציא את המקסימום

מקורס פסיכומטרי

השקעתם מכספכם והצטרפתם לקורס פסיכומטרי…בואו נראה איך למקסם את תרומת הקורס

ברור שהבחור בסרטון לפניכם לקח את השיטה קצת קשה מדי 🙂
במאמר הזה נציג בפניכם עשה ואל תעשה, כדי להוציא את המקסימום מקורס פסיכומטרי.

פסיכומטרי בסמרט פון
רוצה לפתוח לעצמך דלתות לעתיד עם ציון פסיכומטרי גבוה?
שלח פרטים ויועצי הלימודים שלנו יחזרו אלייך

מה מעניין אותך ללמוד?

x

המטרה של קורס פסיכומטרי היא לתת כלים מתאימים ואת ההזדמנות הטובה ביותר להצליח בפסיכומטרי.
אבל זה מה שהקורס נותן – הזדמנות. והזדמנויות צריך לדעת לנצל…
המבחן הפסיכומטרי הוא מבחן מאתגר מאוד, וגם מי שקיבל ציונים גבוהים בתיכון יצטרך מאוד להתאמץ כדי להשיג בו ציון גבוה. אחוז קטן מהנבחנים (5%!) מקבלים מעל 700, והעבודה בדרך לציון זה היא רבה.

אז איך מנצלים את קורס הפסיכומטרי בצורה אופטימלית?

רוצים ציון פסיכומטרי שיאפשר לכם להתקבל למה שאתם רוצים מבלי להזדקק לבחינה חוזרת? יש כמה דברים שאתם, בתור תלמידים, צריכים לעשות.

הכל מתחיל בגישה

יכול להיות שאתם חוששים ממבחן פסיכומטרי. יכול גם להיות שמועד הפסיכומטרי הקרוב ממש מתנגש עם חופשת הגלישה שחלמתם עליה ולא ממש בא לכם לגשת אליו. יכול להיות שאתם עוד לא יודעים מה אתם רוצים ללמוד, ויכול להיות שעצם הרעיון שאתם צריכים להיבחן במבחן פסיכומטרי מתסיס אתכם. אבל… כרגע זה המצב, ומבחן פסיכומטרי הוא מה שעומד ביניכם לבין ההשכלה הגבוהה שאתם רוצים. גישה שלילית למבחן רק תגרום לכם ללמוד פחות ביעילות, תביא לציון לא מספיק טוב, ואז תצטרכו להיבחן שוב. תסכימו איתי שיותר גרוע מפסיכומטרי זה לעשות אותו פעמיים…

לכן, דבר ראשון, תתייחסו ללימודי פסיכומטרי כפרויקט שאתם עושים עכשיו, במשך החודשים הבאים ומתמקדים בו בצורה מלאה.
אף אחד לא יעשה בשבילכם את הבחינה. אתם אלה שנבחנים, ולכן האחריות על המבחן היא שלכם. החליטו שאתם עושים את זה פעם אחת וכמו שצריך, עם כל המרץ והרצון הטוב, ועושים את כל מה שאתם יכולים כדי להצליח.

מה לא לעשות לפני תחילת הקורס?

אין טעם שלפני הקורס כבר תתחילו לקחת כל מיני ספרי פסיכומטרי מחברים ותתחילו ללמוד נוסחאות. לכל קורס פסיכומטרי רציני יש גישה מובנית משלו. ערבוב של שיטות עבודה שונות לא בהכרח יעזור לכם. אבל יש דברים שבהחלט כדאי להתחיל איתם מראש ועל כך מייד.

מה כן כדאי לעשות לפני תחילת קורס פסיכומטרי?

כדאי להתחיל כמה שיותר מוקדם עם לימוד אוצר מילים.

בפסיכומטרי יש צורך להכיר אוצר מילים נרחב באנגלית ובעברית. אפשר להתחיל ללמוד את אוצר המילים הזה מראש, גם לפני הקורס. לימוד אוצר מילים יכול להיעשות בהרבה דרכים: קריאת ספרים ופירוש המילים שלא מבינים, קריאת עיתונים באנגלית, צפייה בסרטים עם כתוביות באנגלית, משחקי אוצר מילים למיניהם, האזנה לשירים באנגלית שאוהבים עם המילים ותרגומן ועוד. יופי של דרך להרוויח אוצר מילים פסיכומטרי היא לקרוא ספר אנגלית, המבוסס על סיפור/סרט שאתם מכירים. גם בעברית קיימים ביטויים וניבים רבים שיכולים להופיע בפסיכומטרי. מרגע ההרשמה לקורס נעניק לכם מגוון רחב מאוד של כלים ללימוד אוצר מילים.

יישור קו במתמטיקה

התחום השני שמומלץ להתחיל להשתפשף בו עוד לפני הקורס הוא מתמטיקה בסיסית. הכוונה לחוקים בסיסיים כמו חיבור חיסור כפל וחילוק, שברים, חזקות ושורשים, משוואות בנעלם אחד ושניים. אם שכחתם איך מחברים שליש ועוד רבע, יעזור לכם מאד ויקל עליכם את תחילת הדרך בקורס הפסיכומטרי להיזכר בחוקים אלה. במילים אחרות – הסרת חלודה במתמטיקה.

מה חשוב לעשות במהלך קורס פסיכומטרי?

התחיל הקורס? תגיעו בזמן לשעורים, ותגיעו לכל השעורים. השעורים חשובים וארוכים בדרך כלל, קשה להשלים את הידע בכוחות עצמכם. בשיעור אתם רואים את החומר, שומעים אותו, מתרגלים אותו ומדברים עליו עם אחרים- חוויה רב חושית כזו עולה עשרות מונים על לימוד עצמאי בבית מול ספר יבש.

בשיעור עצמו- היו נוכחים. שאלו שאלות! אם אתם לא מבינים, שאלו שוב ושוב עד שתבינו, מגיע לכם להבין. אל תתביישו. וודאי שלא עדיף לקבל ציון פחות טוב במבחן כי התביישתם ממה שיחשבו עליכם אם תשאלו. ככל שתהיו אקטיביים יותר בכיתה ובלמידה – תפנימו טוב יותר את החומר.

נחישות – בלי ויתורים – כמפתח להצלחה

בבית- עשו את כל שעורי הבית. שעורי הבית לא ניתנים לכם בכדי להעמיס עליכם, אלא כדי לאמן אתכם כמה שרק ניתן להצלחה בפסיכומטרי. אולי בתיכון יש תפישה ששיעורי הבית הם עול שיש לחמוק ממנו בדרכים יצירתיות. לעומת זאת במבחן פסיכומטרי – הציון שלכם תלוי באופן ישיר בכמות שעורי הבית שתעשו: יותר שעורי בית = ציון גבוה יותר. עשו את כל התרגילים, ואל תצברו פערים. אם זה בלתי אפשרי מבחינתכם, התייעצו עם המדריך מה הדבר החשוב ביותר ומה סובל דיחוי.

הדרך הנכונה להכנת שעורי הבית היא כזו: תוך 24 שעות מתום השיעור לפחות תקראו את סיכום השיעור, כדי לרענן את הזיכרון (בקורסי אי.זי.ווי אתם מקבלים דפי סיכום שיעור מוכנים). אחרי שאתם קוראים את הסיכום, תרגלו את שיעורי הבית בנושא. אם יש משהו שאתם לא מבינים, לפני שאתם קופצים לתשובה- קראו שוב את סיכום השיעור ובדקו אם כעת אתם יכולים לנסות שוב.

אם אתם לא מבינים משהו- אל תוותרו!
לא מספיק לעשות שעורי בית כאשר אתם לא מצליחים. אם עדיין לא הבנתם את הרעיון, היעזרו במדריך שלכם, שאלו שאלות בפורום פסיכומטרי, ואף בקשו תרגול נוסף.
קחו בחשבון מראש שאי אפשר להוציא ציון גבוה בפסיכומטרי בלי לתרגל בבית והרבה. כמה זה הרבה? לפחות שעתיים כל יום, ולעיתים הרבה יותר… כמובן שזה תלוי ביעילות התרגול שלכם ובמהירות התפישה.

פסיכומטרי הוא נושא מורכב, אשר מצריך תרגול רב. בכדי באמת להבין פסיכומטרי ולשלוט ברזי הבחינה יש צורך בכמות תרגול רבה. אל תתייאשו אם אחרי שהכל היה מובן בשיעור (הרי היה לכם מדריך מצוין), פתאום בבית מתקשים בשיעורי בית.
מאמץ הוא חלק מהדרך למצויינות ורק אחרי שתתרגלו כל נושא לפחות בשלושה גלים וברמות קושי משתנות, באמת תהיה לכם שליטה טובה בו – לא לפני כן.

]תעשו את כל מה שכתבנו ואתם בדרך הנכונה לקבל ציון פסיכומטרי שיכבד את המאמצים שלכם ויביא אתכם לפקולטה הרצויה.

ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden