דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם
יונתן פסט - בוגר קורס פסיכומטרייונתן פסט - בוגר קורס פסיכומטרי

שיטה למקד

איך שומרים על פוקוס בשיעור פסיכומטרי?

שיעור פסיכומטרי ממוצע הוא כמעט 5 שעות ובכל שיעור יש מגוון נושאים, תכנים ודגשים, אז איך שומרים על ריכוז?

בשיטה שלנו, אתה לא צריך להתאמץ לעקוב אחרי כתב החרטומים של המדריך – כי הכל מוקרן על מסך ענק וכל דגש וכל שורה תחתונה מודגשים בעבורך.
אתה לא צריך להתעסק בלכתוב כל שניה, כי יש דפי סיכום שיעור מוכנים שמחכים לך. אתה יכול להתרכז בלהבין ואל תדאג…גם בזה נעזור לך.

בניגוד לקורסים בבתי ספר אחרים, אתה גם לא צריך לדאוג שתשתעמם, כי אנחנו הופכים אותך לחלק פעיל בשיעור. למה? כי כשאתה פעיל, אתה בפוקוס ואתה קולט הרבה יותר טוב.

פסיכומטרי בסמרט פון
רוצה ללמוד בצורה נכונה ויעילה ולהצליח יותר?
שלח פרטים ויועץ לימודים שלנו יסביר לך איך עושים את זה ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

x

ידעת שבפסיכומטרי יש 40 תתי נושאים?

לכל אחד מהם יש כמות שאלות אחרות והשפעה אחרת על הציון הסופי.
אז איך מוצאים ידיים ורגליים ומתקדמים לקראת הציון הרצוי? איך יודעים במה להשקיע ואיפה לשים את הפוקוס בתרגול בבית?

ברגע שניתן למדוד, ניתן להשתפר

אחד הדברים שאנחנו אוהבים בקורס פסיכומטרי מקצועי הוא שהכל מדיד.
מחלקת מחקר ופיתוח שלנו פיתחה כלים מספיק מתקדמים, כדי שאפשר בכל רגע נתון למדוד איפה כל תלמיד עומד. מה הציון המשוער, מהן נקודות התורפה ועל מה צריך לעבוד כדי להגיע לציון שיא בפסיכומטרי.

למה חשוב להבין למה טעיתי?

ניקח מקרה לצורך המחשה: יונתן סיים בחינת סימולציה. בניתוח הדיאגנוסטי של הבחינה הוא ראה שיש לו 50% הצלחה בשאלות קומבינטוריקה. בשלב זה יונתן שואל את עצמו איך זה קרה לו, הרי זה אחד הנושאים האהובים עליו והוא תמיד מצטיין בו בכיתה ובשיעורי הבית. לאחר שחשב וחשב מה המסקנה אליה יונתן הגיע?
שכנראה טעה בגלל לחץ זמן או התרגשות מהבחינה.
האם הוא צודק?
ייתכן, אבל זו רק סיבה אחת אפשרית ואפילו לא הנפוצה ביותר. פתרון של שאלה פסיכומטרית הוא תהליך. כשמלמדים אותו כך, בתור חלק משיטה, אז גם מרוויחים את היכולת לנתח באיזה חלק בתהליך הייתה ליונתן בעיה. יכול להיות שהבעיה שלו היא בשלב זיהוי השאלה. במבחן אף אחד לא כותב כותרת גדולה "זוהי שאלת קומבינטוריקה" ואולי פה הוא נפל. יכול להיות שהוא עבר את שלב הEZ זיהוי מצוין, אבל הוא לא יודע ליישם את הנוסחה או הדרך, כלומר הבעיה שלו היא בשלב הEZ WAY. יכול להיות שגם שם הוא שולט, אבל הוא נופל בסוף, כי הוא עונה על מספר האפשרויות של אייל ולא של דנה או שהוא בטעות עושה חיבור במקום הכפלה.

לכן, בקורס שלנו לצד כל בחינה מבצעים EZ DIAGNOSIS. כך אפשר לנתח ולהבין בדיוק מה גרם לטעויות של יונתן (או שלך). איפה הוא מעד ובמה להתמקד כדי לתקן את זה.

למה חשוב שיכוונו אותי במה להשקיע בהמשך לכל תרגול ובחינת סימולציה?

ניקח מקרה נוסף: דני קיבל את תוצאות הסימולציה שלו. כרגע דני עומד על ציון משוער של 612 והוא שואף להרבה יותר. כשדני עובר על הניתוח הדיאגנוסטי של הבחינה שהוא מקבל מאיתנו, הוא רואה 50% הצלחה בשאלות חפיפה ו-70% הצלחה בשאלות גיאומטריה.

איפה לדעתכם דני צריך עכשיו למקד מאמצים כדי להצליח בפסיכומטרי?

בניגוד למה שהרוב חושבים – התשובה הנכונה היא גיאומטריה. מדוע?
כי ישנן הרבה יותר שאלות גיאומטריה במבחן פסיכומטרי מאשר שאלות חפיפה. המשקל של גיאומטריה על ציון הפסיכומטרי של דני משמעותי בהרבה. לכן בניתוח הדיאגונסטי שהוא יקבל מאיתנו גם יהיו רשומים לו חמשת הנושאים שעליו לשפר בדחיפות וכמה נקודות נוספות הוא יכול להרוויח מהתמקדות בהן.

אל תוותרו על קורס פסיכומטרי עם שיטה

הכנה לפסיכומטרי ממילא מצריכה מכם הרבה מאוד זמן ותרגול. בשיטה שלנו, תדעו בכל רגע במה להתמקד, איפה להשקיע כדי להשתפר וגם תזהו את המקור לשגיאות שלכם, כדי שתדעו לא לחזור עליהן. זה רק אחד מהיתרונות של השיטה והוא שווה הרבה מאוד נקודות בפסיכומטרי.

ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden