דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם
דבורה פרנקל בוגרת קורס פסיכומטרידבורה פרנקל בוגרת קורס פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי כהכנה לאוניברסיטה

מה הקשר בין קורס פסיכומטרי והכנה לאוניברסיטה עצמה?

מבחן פסיכומטרי נמצא כמנבא הטוב ביותר להצלחה בתואר ראשון באוניברסיטה. לכן ברוב מסלולי הלימוד באוניברסיטה משתמשים בפסיכומטרי לשם מיון הנרשמים המבקשים ללמוד בתחומם.
אך המבחן הפסיכומטרי הוא רק ההתחלה. אחרי שתלמדו למבחן ותיבחנו, וסוף סוף תקבלו את הציון הנכסף… זה לא נגמר. אחרי שהתקבלתם למה שרציתם ללמוד, מתחיל המסלול הארוך של הלימודים עצמם באוניברסיטה…
האם, מעבר לקבלה לאוניברסיטה, כל המאמץ הזה של הלימוד למבחן פסיכומטרי משתלם? מסתבר שלימוד לפסיכומטרי יכול לסייע לכם ולהכין אתכם קצת למה שהולך לקרות בהמשך.
הכנה זו מתחלקת לכמה תחומים עיקריים.

אנגלית, אנגלית, אנגלית

בתואר אקדמי באוניברסיטה יש צורך ביכולת קריאה טובה באנגלית. למעשה, לא משנה מה תבחרו ללמוד, כמות החומר שתצטרכו לקרוא באנגלית גדולה מאד, אם זו קריאה לשיעור או קריאה של מאמרים וספרים לקראת הכנת עבודות. ככל שרמת האנגלית שלכם תהיה טובה יותר, יהיה לכם קל יותר במשימה זו. במהלך הלימוד למבחן הפסיכומטרי תלמדו המון מילים שירחיבו את אוצר המילים שלכם באנגלית ללא היכר, ואוצר מילים זה יעזור לכם להבין טוב יותר ומהר יותר את חומר הקריאה.

פסיכומטרי בסמרט פון
רוצה להצטרף לקורס הפסיכומטרי המומלץ על ידי האוניברסיטאות?
שלח פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך

מה מעניין אותך ללמוד?

x

קורס פסיכומטרי מקצועי יכול לתת לכם כלים שונים ומגוונים ללימוד אנגלית ושיפור יכולות הקריאה ואוצר המילים- ביניהם קטעי קריאה מעניינים בנושאים שונים, קטעי עיתונות והומור- כולם באנגלית. כך ניתן לשפשף את היכולות באנגלית ולעשות זאת בכיף. ככל שתקראו יותר קטעי קריאה, תזהו מילים יותר בקלות, ותוכלו גם לקרוא מהר יותר ויותר- וזמן הוא מצרך יקר כאשר לומדים באוניברסיטה.

אימון בחשיבה אנליטית

חשיבה אנליטית היא היכולת לקחת בעיה, לנתח אותה למרכיביה, ואז למצוא את הפתרון לבעיה מתוך הכלים העומדים לרשותכם. בעיות בתחום הכמותי, וכן בעיות בתחום המילולי (לוגיקה, סידורים) מצריכות חשיבה אנליטית כזו, והאימון האינטנסיבי שתעברו בנושא במהלך קורס פסיכומטרי אצלנו יפתח אצלכם את החשיבה הזו.

פיתוח יכולות לימוד וזיכרון

לימוד למבחן פסיכומטרי הוא לימוד אינטנסיבי מאד, שמקיף חומר רב מתחומים שונים. אחרי כמה שעורים בקורס תגלו שאתם שוחים בהמון שעורי בית, וצריכים להשתלט על עוד ועוד מידע חדש כל הזמן. עומס כזה במידע יחייב אתכם לגלות איך אתם לומדים ביעילות הרבה ביותר. ישנם סוגים שונים של זיכרון- ולכל אחד ישנו סוג הזיכרון שהכי עוזר לו. ישנו, למשל, זיכרון חזותי (ויזואלי). אנשים שהזיכרון הויזואלי שלהם טוב יכולים להיעזר בו ע"י קריאת החומר מהדף, ארגון החומר על הדף בצורה קליטה יותר (כולל שימוש בצבעים שונים למשל), פיזור פתקים עם המילים מאוצר המילים הפסיכומטרי ברחבי הבית, ועוד. אנשים שניחנים בזיכרון שמיעתי טוב, יוכלו להיעזר למשל בקבצי mp3 של המילים, להקליט את עצמם אומרים את הנוסחאות, ו"לספר" את החומר לחבר לקורס. הרבה אנשים מוצאים שעיבוד החומר, כלומר סיכומו ובעיקר תרגולו שוב ושוב, עוזר להכניס את החומר טוב טוב לראש. במהלך קורס פסיכומטרי מוצלח, כזה שמציע דרכים שונות ומגוונות ללימוד החומר, תוכלו לזהות איזו דרך לימוד היא הטובה בשבילכם, ולהשתמש במידע זה בהמשך.

עמידה בלחץ

תואר אקדמי, כמו גם לימוד למבחן פסיכומטרי, הוא מאד אינטנסיבי- הדרישות גבוהות, יש לחץ של זמן, השעות ארוכות וצריך לשמור על סף ריכוז גבוה לאורך זמן רב. גם בהתמודדות עם לחץ, כמו כל דבר, משתפרים עם האימון. כל שעור של 5 שעות בקורס, כל שעות הלמידה בבית, הסימולציות המתוזמנות של המבחן שאורך כל אחת יותר משלוש וחצי שעות- כל אלה יאמנו אתכם היטב לשמור על חושים מחודדים ומחשבה מסודרת לאורך זמן גם כאשר אתם לחוצים. כישורים אלה דרושים גם במבחנים באוניברסיטה, גם בימי לימודים ארוכים, וגם ב"דגירה" הממושכת בבית.

חווית למידה אחרת

יכול להיות שאתם עדיין בתיכון, אך יכול להיות שהלימודים בתיכון הם חוויה רחוקה בעבורכם. יכול להיות גם, שבתיכון הלמידה לא ממש היית בראש מעיינכם… בקורס הפסיכומטרי תהיו פתאום במצב בו הלימודים אינם שמורים ל"חנונים", אלא אינטרס שלכם, למצות את יכולתכם ככה שניתן בלי הסחות דעת חברתיות ואחרות שישנן בתיכון. גם האנשים שסביבכם בקורס יבואו במטרה דומה לשלכם. זה הזמן להיכנס לראש של האוניברסיטה- הלימודים ורכישת הידע הם באחריותכם, למען קידום עתידכם, ולא רק כורח מרגיז. ולכן המוטיבציה שלכם ללימודים תהיה שונה.
מה גם, שקורס פסיכומטרי רציני ישתמש במהלך הלימודים בעזרים טכנולוגים ושיטות לימוד חדישות, כך שהלמידה תהיה רחוקה מזו שבתיכון וקרובה יותר לזו שבאוניברסיטה.

בהצלחה בקורס, ובהצלחה בדרככם החדשה כסטודנטים!

ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden