דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם

קורס פסיכומטרי בתיכון

האם כדאי לעשות קורס פסיכומטרי בזמן התיכון או אחרי הצבא?

אין כאן המלצה גורפת. זה בעיקר תלוי במוטיבציה של התלמיד. מבחינת התפתחות המוח והכישורים הנחוצים לבחינה, בהחלט אפשר לגשת אליה כבר בתיכון. מבחינת שליטה בחומר והרגלי למידה, אפילו מומלץ לגשת למבחן פסיכומטרי בתיכון. אבל…מדובר בכמות אדירה של תרגול ושיעורי בית. תלמיד שאין לו מספיק מוטיבציה, יוותר לעצמו, ביודעו שממילא יוכל לעשות זאת שוב לאחר הצבא. במצב כזה, הקורס הוא בזבוז של זמן וכסף.

בשל סיבה זו, אנו ממליצים רק לבעלי משמעת עצמית ומוטיבציה גבוהה לגשת לקורס פסיכומטרי בזמן התיכון.

יתרונו של קורס פסיכומטרי בזמן תיכון הוא שהמחירים זולים במאות אחוזים, לעומת מחירי קורסי פסיכומטרי אחרים. חשוב לבחון שמדובר בקורס שאינו "מקוצץ" מבחינת היקף השעות, התכנים או וותק המדריכים שמלמדים בקורס. עיריית הרצליה, רמת השרון ותיכונים מובילים ברחבי הארץ בחרו בקורס פסיכומטרי לתיכונים של EZ WAY, היות ומדובר על קורס מקיף שמאפשר לתלמידים רציינים להצטיין בפסיכומטרי כבר בתיכון!

האם יש אפשרות שלא לעבור את הבחינה ועדיין להתקבל למוסדות להשכלה גבוהה?

במבחן פסיכומטרי אין "נכשל" או "עובר". יש סקלה של ציונים. ככל שהציון גבוה יותר – הוא פותח בפניך יותר דלתות.

מדוע הבחינה הפסיכומטרית מפחידה רבים?

מכיוון שהיא הבלתי נודע ומכיוון שיש לה חשיבות גדולה לגבי עתיד התלמיד. אין צדק בכך שהיא מפחידה ולהפך, עם לימוד נכון זו הופכת לחוויה מאתגרת ומעניינת כאחד.

מה הם הקשיים שעשויים להיתקל בהם בני נוער שרוצים לגשת לבחינה הפסיכומטרית (מבחינת חוסר בידע אל מול בעלי תעודת בגרות למשל)?
לצד אחוז גבוה במיוחד של תלמידי תיכון שעוברים את ה- 700, ניתן לזהות קוטביות גדולה בהתפלגות הציונים בתיכון. המכשול הגדול הוא העבודה הרבה בדרך להצלחה בבחינה ואלו שהיעד רחוק מדי בעבורם (לימודים באוניברסיטה), לעיתים פשוט מוותרים לעצמם בדרך.

האם יש המלצה למי שמתלבט אם לגשת לקורס פסיכומטרי במהלך התיכון?

1. אם כבר עושים משהו, לעשות אותו כמו שצריך. אם אינך בשל להשקעה המאוד מוחשית שתידרש ממך, אל תיגש לקורס ולמבחן פסיכומטרי בזמן התיכון.
2. אם אתה אכן רציני ומוכן להשקעה הנחוצה, יש לך סיכוי טוב יחסית להצליח. אל תבזבז את הסיכוי הזה. עליך לוודא שאתה לוקח קורס שייתן בידיך את כל הכלים בשביל להצליח בבחינה, לאו דווקא את הקורס הזול ביותר. בהצלחה!

אולי יעניין אותך גם…

 • קורס פסיכומטרי פרטי

  למה כדאי ללמוד עם מורה פרטי לפסיכומטרי? איך לימודים עם מורה פרטי לפסיכומטרי יעזרו לי? המורה הרי לא ילמד בשבילי את הנוסחאות, ולא ישנן עבורי…

  קראו עוד
 • קורס פסיכומטרי ללקויי למידה

  למה בכלל צריך קורס פסיכומטרי מותאם ללקויי למידה? במקרה של תלמיד לקוי למידה, הרבה פעמים רצוי לבצע התאמות בעבורו, גם באופן הבחינה, ואף יותר חשוב…

  קראו עוד
 • איזה קורס פסיכומטרי מתאים לי

  איך לבחור קורס פסיכומטרי? מה חשוב לשאול כדי לבחור קורס פסיכומטרי שמתאים לך אישית? יש תלמידים שבוחרים קורס פסיכומטרי בהתאם להמלצת חברים שלהם. להתייעץ עם…

  קראו עוד
 • קורס פסיכומטרי למגזר החרדי

  אלפי תלמידים חרדים במכללות החרדיות ובאוניברסיטאות הם בוגרי קורס פסיכומטרי למגזר החרדי של EZ WAY. אנו מלמדים קורסי הכנה לפסיכומטרי וקורסי מימ"ד במכללות החרדיות בירושלים…

  קראו עוד
מתלבטים? דברו איתנו

מה מעניין אותך ללמוד?

x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden