דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם
ניב פקר, בוגר קורס איזי ווי פסיכומטריניב פקר בוגר קורס פסיכומטרי שלנו

לימוד אנגלית לקראת מבחן פסיכומטרי

איך פרקי אנגלית בכלל הגיעו למבחן פסיכומטרי?

במבחן פסיכומטרי נמדדים שלושה תחומים – חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית. רגע, אנגלית? למה לא חשיבה אנגלית? הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהמרכז הארצי לא בוחן חשיבה בשפה האנגלית שהרי רובנו לא דוברי השפה ואף אחד לא מצפה מאיתנו שנחשוב באנגלית. המרכז הארצי לעומת זאת בוחן בפרק האנגלית את הידע שלנו בשפה האנגלית.

המטרה של כולנו במבחן פסיכומטרי די ברורה, להוציא ציון מספק שיכניס אותנו לאוניברסיטה או למכללה למקצוע אותו אנחנו רוצים ללמוד. אבל המרכז הארצי לא מסתפק רק בלתת לנו ציון כללי אלא גם נותן לנו ציון על כל אחד מהפרקים בנפרד. לציון באנגלית, יש חשיבות מאוד גדולה, כיוון שלא רק שהוא מרכיב לנו חלק מהציון אלא הוא גם ממיין אותנו להקבצות באנגלית.

כאשר מגיעים לאוניברסיטה ולמכללה ברוב המקרים, הדרישות הן לא קלות ובעיקר דורשות מאיתנו לקרוא ספרים, מחקרים ומאמרים שחלקים רבים מהם, הם באנגלית. האוניברסיטאות והמכללות מודעות לכך ולכן הן מציבות רף מינימאלי לידיעת אנגלית שנמדד באמצעות מבחן פסיכומטרי או מבחן אמיר ומשתנה ממוסד למוסד. בנוסף, המוסדות השונים, דורשים הגעה לרמת אנגלית "סבירה" עד לסיום התואר, מי שלא הגיע אליה באמצעות מבחן פסיכומטרי, יצטרך להשלים זאת באמצעות קורסים שהם לא חלק משכר הלימודים הרגיל וצריך לשלם עליהם לא מעט.

פסיכומטרי בסמרט פון
רוצה ללמוד אנגלית בדרך מהנה וחוייתית?
שלח פרטים ויועצי הלימודים שלנו יראו לך איך לעשות את זה ב-E.Z 🙂

מה מעניין אותך ללמוד?

x

אלו יכולות צריך כדי להצליח בפרקי האנגלית במבחן פסיכומטרי?

פרק הבחינה באנגלית בוחן, כמו שאמרנו, ידע בשפה האנגלית. ידע בשפה האנגלית כמו בכל שפה הוא תוצר של שלושה גורמים עיקריים:

  1. קריאה מהירה
    כשיש כדקה לשאלה עם שאלת שחלקן ארוכות וחלקן חלק מקטע קריאה, יש חשיבות מכרעת לקריאה מהירה, זאת על מנת להספיק לענות על כמה שיותר תשובות נכונות בזמן המוקצב.
  2. הבנה מהקשר
    כמו בכל שפה, גם כאן יש חשיבות גדולה להבנה מהקשר, במיוחד בקטעי הקריאה שם אנו נדרשים לקרוא טקסטים ברמות שונות שבהן לפעמים נמצאות מילים אותן אנו לא מכירים מן היום יום – עלינו לנסות להבין מתוך הקשרן של המילים במשפט, את משמעותן על מנת לענות על שאלות הבנה שונות.
  3. אוצר מילים
    הגביע הקדוש של פרק האנגלית. זהו הבסיס להצלחה בפרק. מתוך כלל השאלות בפרק אחוז ניכר הן שאלות השלמת משפטים שמבוססות על אוצר מילים, שאר השאלות – ניסוח מחדש והבנת הנקרא דורשות הבנה של המילים גם כן.

אז כמה אפשר להשתפר באנגלית בחודשים ספורים?

לימוד אנגלית זה תהליך. לא תהפכו למילון אוקספורד מהלך על שתיים, אבל כן תוכלו לשלוט באנגלית ברמה גבוהה של הבחינה. עובדה שתלמידים חרדים בקורסים שלנו עוברים מאנגלית בסיסית מאוד לרמת פטור בחודשים הללו. א

איך אתם עושים את זה?

את זה כבר תחוו בקורס, אבל תוכלו לקבל טעימה מהגישה שלנו במגוון מאמרי לימוד אנגלית שלנו.

ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden