דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם
יונתן פסט - בוגר קורס פסיכומטרייונתן פסט - בוגר קורס פסיכומטרי

עצות לשלושת הימים לפני הפסיכומטרי

מה לעשות בימים האחרונים לפני הבחינה הפסיכומטרית?

 1. חזרה אינטנסיבית על כל פרקי המרתון.

  הם מכילים הרבה שאלות מבחינות פסיכומטרי מהשנה האחרונה ובכלל ועל כן מומלץ לדעת אותן על בוריין.

 2. באלו נושאים להתמקד?

  התלבטות נפוצה בימים האחרונים היא "אלו נושאים כדאי לי לחזק ולהשקיע בהם לפני המבחן?".
  אין כאן המלצה גורפת ואת התשובה הטובה ביותר תקבלו ממדריך הפסיכומטרי שלכם (ובקורס שלנו גם ממערכת EZ-Learning). חשוב להבין שהימים האחרונים הם לא זמן למהפך, אלא לליטושים אחרונים. אם יש נושא שנראה לכם כמו "סינית" הוא לא יהפוך לברור ונהיר בלחץ הזמן של הימים האחרונים.

  שווה להשקיע בנושאים בעלי משקל רב במבחן הפסיכומטרי (אנלוגיות, אלגברה, גיאומטריה…) שכבר יש לכם בהם אחוזי הצלחה לא רעים, אבל…עוד לא מושלמים. אנלוגיות זו דוגמא קלאסית לנושא שאינו מורכבים יחסית, אבל כזה שהשאלות בו חוזרות על עצמן בתכיפות גבוהה ולכן חזרה נוספת יכולה להניב את התשואה הטובה ביותר.
  חזרה על כל הטעויות שלכם מבחינות סימולציה פסיכומטריות. ובכלל, דעו שאין דבר טוב כמו ללמוד מטעויות.

 3. פתרון בחינות פסיכומטריות בבוקר

  3 ימים לפני הבחינה הפסיכומטרית וכן יומיים לפני הבחינה יש לקום ב- 8:00 בבוקר ובשעה 9:30 להתחיל לפתור בחינה מלאה. זה אולי יפתיע אתכם, אך יש תלמידים השולטים בחומר מצויין ואף מצליחים בבחינות הסימולציה, אך מאבדים נקודות יקרות בבחינה, משום שהם לא רגילים "להפעיל" את הראש ולהיבחן מוקדם בבוקר.

  פסיכומטרי בסמרט פון
  הידעת?

  אנלוגיות הן המפתח לקבלה לאקדמיה. אנחנו דואגים לכם…

  קבלו אפליקציית אנלוגיות במתנה!

 4. כיסאות סטודנט

  קרוב ל- 80% מהניגשים לפסיכומטרי, נבחנים עם כיסאות סטודנט. אם מעולם לא ערכת בחינת סימולציה על כיסא סטודנט, אתה עלול לגלות שזה יכול להיות מאוד לא נוח. ישנה שיטה להיבחן על כיסא סטודנט ולשלב את מחברת הבחינה ודף התשובות באופן שהוא אפילו יותר מומלץ, מאשר בחינה על שולחן רגיל! שמים את דף סימון התשובות מתחת לחוברת הבחינה. בפרקים הראשונים (אנחנו לא מתייחסים בספירה הזו לפרק מטלת כתיבה) השאלון יבלוט בחלקו העליון. הכוונה היא שהחלק התחתון למעשה מוסתר מתחת לשאלון. בדרך זו הפרק שאותו אנחנו פותרים ומסמנים נמצא בדיוק מעל לחוברת הבחינה. זה גם מהיר יותר, גם ממקד יותר וגם מצמצם את הסיכוי להסטת תשובות. בפרקים האחרונים, גיליון סימון התשובות יבלוט מתחת לחוברת הבחינה. הכוונה היא שהחלק העליון של הגיליון הפעם מוסתר מתחת לשאלון.

 5. היום האחרון

  אם בקורס שלכם, מתוכנן תרגול שאלות עדכניות לבוקר שלפני אז כמובן להגיע אליו. אם לא מתוכנן מפגש, אז יש להקדיש את היום לחזרה על דפי סיכום השיעור ולא יותר מכך. זכרו – הצלחתכם בפסיכומטרי לא רק תלויה בשליטתכם בחומר, אלא גם ברוגע הנפשי שלכם – רמת ה-cool שעימה אתם ניגשים לבחינה. את היום האחרון תקדישו ל"הרגעות" ולשלווה. עבדתם קשה לאורך מספר חודשים על נושא השליטה בחומר. להפסיק עם הלימודים בצהריים לכל המאוחר. תקדישו יום אחד ל"הרגעות" בכדי שלבחינה תגיעו שלווים.

ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden