דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם
יונתן פסט - בוגר קורס פסיכומטרייונתן פסט - בוגר קורס פסיכומטרי

הכנה לבגרות ולפסיכומטרי במקביל

האם זה רעיון טוב?

האם ללמוד למבחן פסיכומטרי ולבגרויות ביחד או לחוד?

מועד יולי בפסיכומטרי הוא לרוב המועד האחרון לקבלה על תנאי ללימודים אקדמאיים. מסיבה זו רבים המעוניינים להתחיל את לימודיהם בשנת הלימודים העוקבת בוחרים לגשת אליו. בין הניגשים למועד פסיכומטרי זה ניתן למצוא פעמים רבות את משלימי הבגרויות הלומדים במקביל לבגרויות הקיץ. האם מדובר בהחלטה נבונה שמקצרת את ההמתנה ללימודים או… בטעות הממחישה את הפתגם "תפסת מרובה לא תפסת"?

בגרות או פסיכומטרי, האם האחד בהכרח בא על חשבון השני?

כדי להתקבל ללימודים אקדמאיים יש צורך בתעודת בגרות ובציון פסיכומטרי המרכיבים יחד את הסכם, ועל כן נראה כאילו לכל אחד מהם משקל דומה. בפועל, לציון פסיכומטרי יש משקל רב יותר בקבלה ללימודים אקדמאיים שכן במסלולים רבים ישנה קבלה על סמך ציון זה בלבד ובמוסדות כמו אוניברסיטת חיפה יש משקל גדול יותר לציון פסיכומטרי מאשר לממוצע בגרות.

מועמדים הלומדים בו זמנית למבחני הבגרות ולמבחן פסיכומטרי, נתקלים לא פעם בצורך לבחור בין המרתונים לפסיכומטרי לבין המרתונים לבגרויות. מדובר במצב שכדאי להימנע ממנו מראש, אך במידה וכבר נקלעתם אליו וזהו מבחן הפסיכומטרי הראשון אליו אתם ניגשים, זכרו כי ציון פסיכומטרי יכול לקחת אתכם רחוק יותר. אל תזלזלו בציוני הבגרות, אך השקיעו את עיקר המאמץ במבחן בעל המשקל הרב ביותר – פסיכומטרי.

פסיכומטרי בסמרט פון
רוצה ללמוד לפסיכומטרי במקביל לבגרויות אבל חושש מהעומס?
שלח פרטים ויועצי הלימודים שלנו יספרו לך איך עושים את זה ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

x

מכינה קדם אקדמית כפתרון לשילוב של שיפור בגרויות ולימודים לפסיכומטרי במקביל

רבים מהלומדים בו זמנית לפסיכומטרי ולבגרויות עושים זאת בכדי לא להפסיד שנת לימודים אקדמאית, אך יתכן כי העומס הרב יקשה עליהם להצליח בשני תחומי הלימודים. אפשרות לפתרון למעוניינים לשלב בין פסיכומטרי לבגרויות היא הרשמה ללימודים במכינה, כיוון ששם לוח הזמנים של קורס הפסיכומטרי ושל תרגולי הבגרות מסונכרן ומותאם במיוחד לתכנית הלימודים של המכינה. אנחנו מלמדים תלמידי מכינות מאז 98 ומגישים אותם לפסיכומטרי במקביל לבחינות בגרות. חלק מתלמידי המכינות לומדים ביחד עם הפסיכומטרי כ-50 שעות בשבוע (וזה לפני שיעורי בית). מדובר בשילוב תובעני, אבל בכזה שעובד מצוין.

האם לימוד לבגרויות עוזר ללימודי פסיכומטרי ולהפך?

לימוד לקראת בגרות באנגלית יכול לסייע להצלחה במבחן פסיכומטרי ולהיפך. החומרים בשני מבחנים אלו קרובים. על כן למידה במקביל יכולה לחזק את הסיכויים בשניהם. חוץ מהבגרות באנגלית, אין עוד מקצועות בגרות המסייעים להצלחה בפסיכומטרי על אף האמונה הרווחת, גם לימודים במתמטיקה לבגרות אינם מסייעים לפסיכומטרי, כיוון שבפסיכומטרי אין צורך בהוכחות אלא בשיטת חשיבה מסויימת שאותה נלמד אתכם בקורס.

האם העומס המשולב של הכנה לבגרות ולפסיכומטרי בונה או שובר?

תלוי בתלמיד. יש תלמידים שבעבורם הלמידה במקביל לבגרויות אינה מועילה, לעיתים היא יכולה אף להפריע לקבלת ציון פסיכומטרי טוב. אם התלמיד נוטה לקרוס תחת עומס הלימודים או אם יש לו כמות רבה של בגרויות הדורשות שינון מסיבי, סביר להניח כי למידה במקביל לפסיכומטרי ולבגרויות תגרום לו לתשישות ודיכאון. הציונים שיפיק יהיו נמוכים ביחס לאלו אותם הוא היה מוציא אם היה לומד לכל תחום לימודים בנפרד.

מנגד, נמצאים האנשים שפורחים תחת לחץ. עבור אלו, לימודים לפסיכומטרי ולבגרויות בו זמנית יפיקו מהם את המיטב ויגרמו להם להתמקד במטרה. חשוב להכיר את הדרך שבה אנו מתנהגים במצבי עומס בכדי לקבל את ההחלטה הנכונה לנו ביותר.

ומה אם אני רק צריך לשפר ציון פסיכומטרי?

אם כבר ניגשתם בעבר למבחן פסיכומטרי, לאחר שכבר עברתם קורס וכעת אתם מעוניינים רק לשפר את הציון, קל יותר לשלב בין בגרויות ללימודי פסיכומטרי. לא כי בפעם השנייה שניגשים לפסיכומטרי צריך פחות ללמוד, אלא פשוט כי אתם כבר מכירים את המבחן ויודעים מה נדרש מכם. מכיוון שלוח הבגרויות ומועדי הפסיכומטרי מתפרסמים די זמן מראש, תוכלו להעריך זאת עוד בטרם תתחייבו למסגרת לימודים.

כפי שקראתם – אין תשובה חד משמעית האם לשלב לימודי פסיכומטרי והכנה לבגרות. הדבר תלוי בחלקו הרב באופי ובחריצות שלכם ביחס לזמן הפנוי שלכם. כל המתבלטים מוזמנים ליצור קשר עם יועץ לימודים ב- 1-700-70-70-07

ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden