דברו איתי
בחנו את עצמכם
צרו קשר ב-
בחנו את עצמכם אפליקציה חינם

אפי רוטמן

מדריך בכיר

שם המדריך
אפי רוטמן

סרט אהוב
כל סרט של האחים כהן, בערך. ו'ספרות זולה' כמובן.

ספר אהוב
"כימים אחדים" של מאיר שלו. אבל בעיקר אני אוהב סיפורים קצרים – "התקלה" של פרידריך דירנמאט או "יום נפלא לדגי בננה" של ג'יי.די סלינג'ר.

מה אני אוהב בלימודיי
אני לומד לתואר שני במנהל-עסקים (התואר הראשון במנהל עסקים ומשפטים) באוניברסיטה העברית. פעם גם אני חשבתי שהכי טוב בצפון (או בתל-אביב, כל אחד והבעיות שלו) – היום אני מבין שמה שאני באמת אוהב בלימודים שלי זאת ירושלים. הדשא, האבנים, החומוס. האוויר של הר הצופים על הבוקר. אין עוד עיר כזאת בעולם.

למה אני אוהב להדריך פסיכומטרי
כסף, יוקרה, בחורות יפות. בסוף וויתרתי על כל זה ובאתי להדריך פסיכומטרי כי אני גם אוהב לעבוד עם אנשים, ללמד וללמוד. פעם בשלושה חודשים אנחנו יוצאים לטיול מטורף שאף אחד לא יודע איך הוא יגמר, אבל לי יש GPS.

בזמני הפנוי אני
מטייל בהרים, מאמץ חתולים, מטגן חצילים, כותב בחרוזים. אבל לא תמיד.

הקטע הכי הזוי שהיה לי בהוראת פסיכומטרי
בירושלים אנחנו מקיימים גם קורסים מיוחדים לתלמידים חרדים – בדרך-כלל חבר'ה עם יכולות למידה מדהימות ובעיקר סקרנות נהדרת. על אף שאני, בין עוונותיי הרבים, לא בדיוק אדם דתי במיוחד – החלטתי באחד השיעורים להכין מבעוד מועד קטעים מעניינים מהגמרא, כדי להדגים נושאים פסיכומטריים בכיתה (איך זה קשור? לא תדעו אם לא תבואו).
התוצאה? אף מילה בארמית, אבל בשיעור דווקא דיברנו על תורת היחסות של איינשטיין, על שם מי קרויים המכתשים על הירח ואיך הולך שיר הפתיחה של "החתולים הסמוראים". עכשיו אתם כבר חייבים לבוא, לא?

טיפ לתלמיד פסיכומטרי מתחיל
אל תנסו להיות מושלמים בכל דבר. יש רק בן אדם שעשה את זה ומאז כל האחרים סתם התעייפו מאוד. כל מה שצריך זה ראש פתוח, רצון אמיתי להצליח ועפרון לא מחודד עד הסוף.

הייתם תלמידים שלי? אשמח אם תרשמו עלי חוות דעת

* שדה מילוי חובה

x
ליצור קשר זה איזי
x
צור קשר ב-E.Z

מה מעניין אותך ללמוד?

* שדה מילוי חובה
x
Silence is Golden